SCV

Veteraniáda SCV 2018

Letošní ročník slavnostního zakončení veteránské sezóny orientačního oddílu TJ Opava proběhlo v malebném údolí Žďárského potoku, na chatě Severka. Pořadatelství podle loňských výsledků připadlo na Danu Binčíkovou a Petra Grose. Jako první část veteraniády proběhl hromadný závod „Skorelauf“ pod patronací oddílu KSU v Sobotíně. Tady proběhlo vyhodnocení regulérně a podle daných pravidel.

Posezení pod Rabštejnem

Po závodech se někteří odvážlivci vydali ještě na procházku na Rabštejn. Počasí přálo a výlet to byl celkem povedený.

Mapa noční OB

V další části Veteraniády připravili pořadatelé noční orientační závod na velmi ortodoxní mapě a ještě větším překvapením na trati (jedovatá mochomůrka, Zlobr, nebo skřítci).  Hromadným startem se závodníci vydali vzhůru na sjezdovku, aby posbírali co nejvíce bodů. Zde však to s hodnocením bylo už trochu nad hranicí reality. Ze získaných bodů na jednotlivých kontrolách se dílčím součtem došli až na prvočíslo. takže jestli měl někdo 145 bodů, což bylo dost, výpočtem 1+4+5 =10, 1+0=1  se dostal na poslední místo, protože měl jen jeden bod.

Sportovní disciplíny

Večerní program pokračoval dalšími soutěžemi, ať už pantomima, nebo hádání kresby a podobná „zvěrstva“. Na závěr Honza završil večer spoustou pěkných písniček.

Nedělní závod

Na nedělní ráno připravili pořadatelé klasický závod s pevným pořadím kontrol. No a jelikož šli pořadatelé stavět kontroly již brzo ráno, kdy byla tma, bylo jasné, že některé kontroly budeme hledat. (což se taky stalo). I když na obranu pořadatelů musím sdělit, že bylo předem upozorněno, že pokud budou v kolečku dva stejné objekty, musí závodník kontrolu „pohľadať“. Les byl krásný čistý a čitelný, přesto se stalo, že jedna závodnice se zničeho nic objevila v cíli a ani netušila kde je. Jaké bylo její překvapení, když uviděla pořadatelé v cíli, aniž by to chtěla.

Vítězové

V konečném hodnocení Veteraniády 2018 obsadila první místo v kategorii ženy, Petra  a v kategorií mužů i přes protesty Břeťa.